GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4058277
*
nr 405 8277
Fat
Gustafsberg, Argenta, Dia. 18 (nagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 12:43:52
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustafsberg gustavsberg keramik nagg silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:09
*
Fat
nr 405 8277
Fat
Gustafsberg, Argenta, Dia. 18 (nagg)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 12:43:52 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta fat filigran gustafsberg gustavsberg keramik nagg silverinläggning silverinläggningar wilhelm kåge
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:53 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:09